User Page (Blog)

Bulut Bilişim Servisleri

Ağustos 13, 2014

Verilerimizi internette depolamamıza imkan veren Evernote, Dropbox, Google Drive, iCloud gibi servisler hızla yaygınlaşıyor. WeTransfer gibi servisler USB, DVD veya CD gibi depolama cihazlarına daha az ihtiyaç duymamızı sağlıyor. Milyonlarca şarkıya internetin olduğu her yerden erişim imkanı veren online servisler, müzik dinleme alışkanlıklarımızı değiştiriyor.

 

Giyilebilir Bilgisayarlar

Ağustos 13, 2014

GİYİLEBİLİR BİLGİSAYARLAR: Çip teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, bilgisayarlar önce dizüstümüze geldi sonra da cebimize girdi. Bir sonraki adım ise giyilebilir bilgisayarlar. Google Glass, Sony ve Samsung’un akıllı saatleri, Nike Fuel bileklik bu teknolojinin öncüleri oldu. Apple’ın da buna benzer bir ürün üzerinde çalıştığı yönünde ciddi söylentiler var. 2014 yılında giyilebilir bilgisayarları etrafımızda daha çok göreceğiz.

 

3 Boyutlu Yazıcılar

Ağustos 13, 2014

3 Boyutlu Yazıcılar, 3 Boyutlu olarak çizimi yapılmış cisimlerin plastik ve benzeri malzemeler ile oluşturan cihazlardır.

3 Boyutlu Yazıcılarla Hayal Et, Tasarla, Çiz, Yazdır, Keşfet ve Kullan

Üretim teknolojisine devrim yaratacak nitelikte değişiklikler ve yenilikler getiren üç boyutlu yazıcılar insanoğlunun hayal gücünü zorluyor. Yaratıcı fikirler ve tasarımlar gerçek modellere, son ürünlere, parçalara ve prototiplere hızlı bir şekilde dönüşüveriyor. Kullanılmaya başlandığı ilk günden itibaren aklınıza gelebilecek her türlü ürünün yanı sıra çok özel ve ilginç ürünler de ortaya çıkaran bu yeni nesil teknoloji, geleceğimizi inanılmaz biçimlerde şekillendireceğe benziyor. Bu teknoloji sadece tasarımcılara ve mühendislere değil, isteyen herkese keşfetme ve yenilik yapma fırsatı sunuyor.

User Login

Özel Yazılım Nedir?